Tema ovotjedne emisije Ekumenizam i religije na HRT 1 emitirane 31. svibnja 2024. godine bila je kultura dijaloga kroz toleranciju, razumijevanje, uvažavanje drugog i drugačijeg koje se kao humanističke vrijednosti podudaraju i s religijskim vrednotama. Urednica i voditeljica emisije gđa Antonia Hrvatin Roth s gostima u emisiji: gđom Nejrom Kadić Meškić, izvršnom direktoricom Centra za kulturu dijaloga i doc.dr.sc. Brankom Murićem, prodekanom Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu razgovarala je o zatvorenosti prema drugome, osuđivanju i stvaranju podjela na dobre i loše ljude, prihvatljive i neprihvatljive. Urednica Hrvatin Roth propituje je li ljudi drugih svjetonadzora i boja kože međusobno jedni kod drugih izazivaju strah i skepsu, imamo li povjerenja u ljude i institucije.
Izvršna direktorica Centra komentirala je usvajanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici i burne rasprave u regiji riječima: „Cijeli civilizirani svijet i većina zemalja je podržala i stala na stranu humanosti i ispravnih vrijednosti. Manjina negira i poriče civilizacijske vrijednosti, a upravo je jedna od zadnjih faza genocida negiranje i nipodištavanje humanosti žrtava. Genocid nije utvrđen i dokazan ovom rezolucijom nego je pravomoćno utvrđen presudama Međunarodnog suda pravde i Međunarodnog kaznenog suda. Rezolucije je samo akt kojim se podcrtava kako genocid može biti razoran te daje obvezu učenja o istom u okvirima formalnog obrazovanja kako bi se prevenirao novi genocid među mladim naraštajima. Rezolucija je izuzetno važna jer nam donekle vraća povjerenje u ljudska prava, borbu za ta prava i pravednost u ovom društvu u kojem svjedočimo kako moć preuzima primat nad razumom i nadjačava ostvarivanje neotuđivih ljudskih prava poput prava na život što vidimo trenutno na Bliskom istoku.“
Prodekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu, g. Murić i gđa Kadić Meškić razgovarali su o važnosti dijaloga, izazovima na koje nailazi dijalog danas u društvu te gdje je u svemu tome uloga religije. U razgovoru su se dotakli i teme integracije izbjeglica i migranata naročito stranih radnika obzirom da je uključivanje novih susjeda u hrvatsko društvo i pospješivanje integracijskih politika u djelokrugu rada Centra za kulturu dijaloga.
Tematska emisija kroz ovaj razgovor je značajno doprinijela produbljivanju razumijevanja kompleksnosti dijaloga i zajedničkog života, boljem analiziranju trendova i izazova u zaštiti ljudskih prava te prilika koje promicanje religijskih vrednota može imati na jačanje međusobnog razumijevanja, uvažavanja i poštovanja.