Održana edukacija o migracijama i integraciji za djelatnike Osnovne škole Borovje
25 travnja, 2025
Završni susret mentorskog programa CKD-a
29 travnja, 2025

Otvorena peta Omladinska škola liderstva i dijaloga

U petak, 25. travnja 2025. Centar za kulturu dijaloga – CKD, u suradnji s Islamskom zajednicom u Hrvatskoj uz podršku Ureda za tursku dijasporu i srodne narode Vlade Republike Turske (YTB), službeno je otvorio petu generaciju programa Omladinske škole liderstva i dijaloga, koji se odvija u okviru regionalne inicijative Balkanska omladinska škola. Program već petu godinu zaredom, okuplja brojne mlade sudionike različitih akademskih pozadina i interesa u platformi znanja, dijaloga i prijateljstva kroz interaktivno učenje i jačanje kapaciteta mladih, čime ostvaruje značajan doprinos zajednici. Osim jačanja liderskih kapaciteta mladih, cilj programa je i jačanje njihove uloge u društvu kroz stjecanje novih znanja, vještina i vrijednosti koje promiču timski rad, međukulturno razumijevanje i ljudska prava. Platforma nudi siguran i inspirativan prostor u kojem mladi mogu slobodno i otvoreno raspravljati o suvremenim temama, razmijeniti mišljenja, ali ujedno i razvijati komunikacijske i liderske vještine te njegovati kritičko razmišljanje.

Izvršna direktorica CKD-a, Nejra Kadić Meškić, otvorila je ovogodišnji program kratkim obraćanjem polaznicima istaknuvši kako škola nije samo edukativna platforma, nego i prostor koji gradi most između kultura, jača osjećaj zajedništva te jača odgovorno građanstvo. Dodala je kako peta generacija polaznika Omladinske škole liderstva i dijaloga ima priliku sudjelovati u brojnim predavanjima, radionicama, konferencijama, kulturnim posjetama, dijaloškim sesijama i studijskom putovanju kojim će se zaključiti uspješan završetak programa. Program će ove, kao i prošle godine, pokrivati širok spektar područja religije, filozofije, etike, povijesti, političkih znanosti, medija, psihologije, umjetnosti, prava i dr.

Otvaranje škole obilježeno je predavanjem zagrebačkog muftije akademika Aziza ef. Hasanović pod nazivom ,,Europska perspektiva islama“, u kojem je naglasio važnost međusobnog prihvaćanja manjinske skupine i lokalnog stanovništva temeljenog na međusobnom poštovanju i razumijevanju. Istaknuo je kako se ovakvim inicijativama grade mostovi interkulturnog društva, u kojem nas unatoč razlikama povezuju zajedničke vrijednosti.

 

CCD
CCD

Comments are closed.